Alkar pobjednik 1. memorijala Mladen Pavić-Kembo
OSTANI TU
Objavljen poziv za program “OSTANI TU”
26. rujna 2022.
NK JUNAK

Konačno je i Junak dočekao svojih “pet minuta”. Bitno pomlađena sinjska nogometna družina, što zbog ozljeda – što zbog kartona, pokazala je karakter i na kraju zasluženo slavila prvu ovosezonsku pobjedu kojom se Junak pomaknuo u poretku…

Junak – Split 3:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice)
Strijelci: 1:0 Tadić (25.), 1:1 Žužul (33.), 2:1 Vuleta (58.), 3:1 Bašić (61.)
Najbolji igrač: Duje Tadić (Junak)

Junak: Cvrlje, Kamber (od 61. Bašić), Poljak (od 92. Erceg), Romac, Tadić, Plavša, Vuleta (od 88. Doljanin), Mastelić, Maganić, Vrdoljak, Labrović.

Split: Kragić, Melvan, Bauk, Baković (od 30. Katić), Babić (od 46. Jović), Andrić, Ožegović, Vojković, Gale (od 64. Franić), Mamić, Žužul.

Od 18 igrača u zapisniku kod Junaka njih čak 12 je bilo “ispod godina”, odnosno u zaštićenom godištu, no, momci su odlično odgovorili na izazov i na kraju s uzdignutim rukama i ispraćeni pljeskom napustili teren.
Prilično oprezno su obje momčadi krenule u utakmicu. Malo se toga zanimljivog vidjelo, sve do gola Tadića koji je u 25. minuti prekrasno s 30 metara pogodio u same rašlje, nakon što ga je kratkim dodavanjem uposlio Mastelić.

Osam minuta poslije gosti su izjednačili. Jedna akcija gostiju otvorila je prostor za Babića koji je ušao u kazneni prostor na desnoj strani i potom uputio prizeman udarac kojeg je Cvrlje obranio, ali na odbijenoj lopti prvi se našao Žužul koji s tri metra lako pogađa za 1:1.

Već u 35. minuti dvostruka stopostotna šansa za Plave. Vuleta se izborio za loptu na lijevoj strani i odlično centrirao u kazneni prostor za Tadića kojemu pokušaj s desetak metara odlično brani Kragić, da bi odbijanac prihvatio Kamber, ali i njegov udarac iz blizine je neutralizirao vratar Splita.
U nastavku su prvi zaprijetili gosti. Katić je snažno odapeo s 14 metara pod gredu, međutim, Cvrlje je bio spreman i loptu je odbio u korner. A onda je Junak prelomio susret.

Igrala se 58. minuta kada je Kamber spustio loptu za Vuletu koji s 12 metara pogađa za novu sinjsku prednost. Tri minute poslije još jedna lopta se našla u mreži Splita. Ovog puta je Tadić ubacio s desne strane, a Bašić, koji je ušao pola minute prije toga, s druge vratnice glavom pogodio za 3:1.

Mogao je Andrić u 68. minuti smanjiti, izašao je sam na Cvrlju, no sinjski čuvar mreže i ovog puta je izvrsno reagirao. Dobro je reagirao i vratar gostiju u 71. kada je obranio jak udarac Tadića s 15 metara. Nešto kasnije i Mastelić je poslije soloprodora okušao udarac s 18 metara, ali Kragić je bio siguran.

U sedmom kolu Junak će gostovati u Posedarju kod Hrvatskog viteza.